Liczba życia – czym jest i jakie ma znaczenie?

Liczba życia – czym jest i jakie ma znaczenie?

Wiele osób przywiązuje szczególną wagę do pozornie mało istotnych informacji – imienia czy dokładnej daty narodzin. Podobno to właśnie one za pośrednictwem liczb określają, jacy naprawdę jesteśmy bądź jaka droga życiowa jest nam przeznaczona. Jednak czy istnieje coś takiego jak liczba życia?

Czym jest numerologia i liczba życia?

Pojęcie „liczba życia” możemy bez większych problemów skonfrontować z numerologią. Jednakże chcąc zrozumieć w pełni to niecodzienne sformułowanie, w pierwszej kolejności należy zdobyć informacje o tym, czym w rzeczywistości jest numerologia. Zdaniem naukowców jest ona tylko pseudonauką. Jednak w rzeczywistości numerologia zajmuje się liczbami, które dostrzec możemy wszędzie. Oczywiście pod warunkiem, że uważnie patrzymy. Co ważne, aspekt liczb nie ogranicza się wyłącznie do symboli matematycznych, ale również do nazw własnych. Bowiem każde słowo można przedstawić pod postacią zapisu matematycznego. Metoda jest stosunkowo prosta, gdyż opiera się ona na ponumerowaniu liter alfabetu. Następnie podstawione liczby, jakie zostały zawarte w danym słowie, należy zsumować ze sobą. Liczby sumuje się do chwili, aż uzyskana liczba będzie mieścić się w przedziale od 1 do 9.

Liczby – czy mają ukryte znaczenie?

Zdaniem numerologów tak właśnie jest. To liczba życia – uzyskana na podstawie matematycznych działań – ukazuje nam tajemnice naszej duszy, a nawet sytuacje i problemy, jakie napotykamy w życiu. Na podstawie liczb samodzielnie możemy sprawdzić, czego powinniśmy oczekiwać po samych sobie. Dodatkowo wyjawią nam one tajemnice o otaczających nas ludziach, ukazując ich zalety, wady, a nawet aspiracje. Tak przynajmniej uważa autorka książki Liczby życia. Co numerologia mówi o Tobie i innych (sprawdź tutaj). Pozycja ta z całą pewnością nadaje się do przeczytania dla każdego. Zwłaszcza jeśli ktoś osobiście chce się przekonać o mocy ukrytej w liczbach.