Talizman – chroni i sprowadza dobro

Talizman to przedmiot, któremu przypisuje się magiczną moc – ma nie tylko chronić właściciela, ale także przynosić powodzenie i szczęście. Różnią się od amuletów, które mają jedynie moc ochronną.

Jak wybierać?

Talizmanem może być dowolna rzecz, która pozytywnie oddziałuje na podświadomość i z którą można nawiązać emocjonalną więź. Dobrym talizmanem będzie przedmiot, który służy nam od lat, lubmy go i chcemy mieć zawsze przy sobie. Odpowiednim materiałem zawsze są również kamienie.

Jak przygotować go do użytkowania?

Wybrany przedmiot należy oczyścić, a więc uwolnić z wszelkiej wcześniej nagromadzonej energii, również negatywnej. W to miejsce przelewa się własne emocje i intencje.

Ten rytuał nie dotyczy przedmiotów, które mamy już od dawna przy sobie i lubimy je takie, jakie są. Nie trzeba również oczyszczać talizmanów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie i wypełnione są mocą, którą pragniemy w nich zachować.

Talizman po oczyszczeniu wymaga również wyświęcenia. Ten rytuał ma na celu nadanie przedmiotowi energii oraz przelanie na niego własnych intencji, związanych z jego działaniem. Wybrany do roli talizmanu przedmiot może wspomóc właściciela w jego dążeniach i wysiłkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *