12 zwierząt i znaków

Horoskop chiński oparty jest na cyklu księżycowym. Znaki zodiaku zmieniają się co rok, a cały cykl trwa 12 lat. Ponadto każdy z takich cykli jest pod wpływem jednego z 5 żywiołów, co oznacza, iż pełny obieg chińskiego zodiaku trwa 60 lat.

12 zwierząt – 12 znaków

Zgodnie z jedną z legend, na pewno najbardziej lubianą w zachodnim świecie, 12 zwierząt stanowiących chińskie znaki zodiaku to zwierzęta, które stawiły się na wezwanie Buddy, gdy ten kończył swój ziemski żywot. Według kolejności przybycia, Budda poświęcał kolejne lata każdemu ze zwierząt. Zwierzęciem rozpoczynającym cykl jest więc Szczur, następnie Bawół, potem Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza,  Małpa, Kogut, Pies i Świnia.

Charakterystyczne cechy tych zwierząt dominują w naturze ludzi, którzy urodzili się w okresie ich trwania. W związku z tym, iż każdy znak panuje nad całym rokiem, poszukując znaku zodiaku w horoskopie chińskim kierujemy się przede wszystkim rocznikiem, a osoby urodzone w dwóch pierwszych miesiącach roku muszą również uwzględnić dzień i miesiąc narodzin (ze względu na ruchomą datę rozpoczęcia roku).

Chiński horoskop nie służy przepowiadaniu przyszłości, lecz wskazuje na czynniki wpływające na charakter człowieka, które mogą określać jego los.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *