Amulet heksagram i jego ogromna moc

Heksagram wielu osobom kojarzy się jedynie z flagą i godłem Izraela, jednak jak się okazuje, jego znaczenie oraz historia są znacznie bogatsze i bardzo ciekawe. Skąd zatem pochodzi ten znak?

wisiorek z heksagramem

Kilka słów o heksagramie

Amulet w formie srebrnego heksagramu należy do najstarszych znaków, jakie znane są człowiekowi. Nazywa jest również Gwiazdą Dawida, a także Gwiazdą Syjonu. Bardzo często przypisuje się go religii judaizmu, jednak niestety jest to błędne skojarzenie, ponieważ w XII wieku z zapiskach literatury judaistycznej nie ma nawet o nim wzmianki. Informacje o heksagonie pojawiają się znacznie później. Uważa się, że heksagon przywędrował z Dalekiego Wschodu, gdzie znany był jako Wielka Yantra zarówno w hinduizmie, jak i w tantryzmie.

Kilka słów o znaczeniu i jego budowa

Heksagram zbudowany jest z dwóch trójkątów równobocznych, które zwrócone są do siebie wierzchołkami. Wiele kultur wierzy, że stanowią one symbol dwóch przeciwstawnych żywiołów, których połączenie i zapanowanie nad nimi stanowi nie lada wyzwania. Ponadto wiele osób uważa, że heksagram jest również doskonałym odpowiednikiem symbolu jing-jang. Jest to połączenie bieli i czerni oraz dobra i zła, a więc elementów przeciwstawnych, które nie mogą bez siebie istnieć.