12 zwierząt i znaków

Horoskop chiński oparty jest na cyklu księżycowym. Znaki zodiaku zmieniają się co rok, a cały cykl trwa 12 lat. Ponadto każdy z takich cykli jest pod wpływem jednego z 5 żywiołów, co oznacza, iż pełny obieg chińskiego zodiaku trwa 60 lat.

12 zwierząt – 12 znaków

Zgodnie z jedną z legend, na pewno najbardziej lubianą w zachodnim świecie, 12 zwierząt stanowiących chińskie znaki zodiaku to zwierzęta, które stawiły się na wezwanie Buddy, gdy ten kończył swój ziemski żywot. Według kolejności przybycia, Budda poświęcał kolejne lata każdemu ze zwierząt. Zwierzęciem rozpoczynającym cykl jest więc Szczur, następnie Bawół, potem Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza,  Małpa, Kogut, Pies i Świnia.

Charakterystyczne cechy tych zwierząt dominują w naturze ludzi, którzy urodzili się w okresie ich trwania. W związku z tym, iż każdy znak panuje nad całym rokiem, poszukując znaku zodiaku w horoskopie chińskim kierujemy się przede wszystkim rocznikiem, a osoby urodzone w dwóch pierwszych miesiącach roku muszą również uwzględnić dzień i miesiąc narodzin (ze względu na ruchomą datę rozpoczęcia roku).

Chiński horoskop nie służy przepowiadaniu przyszłości, lecz wskazuje na czynniki wpływające na charakter człowieka, które mogą określać jego los.

Talizman – chroni i sprowadza dobro

Talizman to przedmiot, któremu przypisuje się magiczną moc – ma nie tylko chronić właściciela, ale także przynosić powodzenie i szczęście. Różnią się od amuletów, które mają jedynie moc ochronną.

Jak wybierać?

Talizmanem może być dowolna rzecz, która pozytywnie oddziałuje na podświadomość i z którą można nawiązać emocjonalną więź. Dobrym talizmanem będzie przedmiot, który służy nam od lat, lubmy go i chcemy mieć zawsze przy sobie. Odpowiednim materiałem zawsze są również kamienie.

Jak przygotować go do użytkowania?

Wybrany przedmiot należy oczyścić, a więc uwolnić z wszelkiej wcześniej nagromadzonej energii, również negatywnej. W to miejsce przelewa się własne emocje i intencje.

Ten rytuał nie dotyczy przedmiotów, które mamy już od dawna przy sobie i lubimy je takie, jakie są. Nie trzeba również oczyszczać talizmanów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie i wypełnione są mocą, którą pragniemy w nich zachować.

Talizman po oczyszczeniu wymaga również wyświęcenia. Ten rytuał ma na celu nadanie przedmiotowi energii oraz przelanie na niego własnych intencji, związanych z jego działaniem. Wybrany do roli talizmanu przedmiot może wspomóc właściciela w jego dążeniach i wysiłkach.